booked.net

Фазы луны

Партнёры

Баннер
Dārzs un vide
Проектирование, создание и уход за садами и насаждениями

СПКК
Совет Предпринимателей Кекавского Края

Предприниматели Марупе
Общество "Предприниматели Марупе"

FACEBOOK

Кто на сайте?

Сейчас 746 гостей онлайн

free counters

Журнал «Dārzā» 06.2012 (Лат. яз.)

Мы вернулись!!!

В Июне читайте :

Karaliene dārzā – kā izvēlēties un kā pareizi pakalpot?

Dārza karaliene roze... Katram sava – vienam kā romantikas vēstnese, citam kā lūgums pēc piedošanas, vēl kādam – rožlapu vanna... Katrā dārzā ir kāda no tējhibrīdu rozes, floribundrozes , miniatūrrozes, zemsedzes/klājeniskās rozes, krūmu , parka,  vīteņ jeb stīgotājrozes vai iespējams augststumbra rozes šķirnēm.

Bet pilnīgi iespējams, ka kāds par dārziņu, kurā „ziedēs tikai rozes un nesāpēs sirds” vēl tikai sapņo. Tādēļ šoreiz, sadarbībā ar stādu audzētavu „Rožlejas” izklāstīsim to, kādas ir galvenās šo, iepriekš minēto, rožu iezīmes un īpašības, kā arī aprakstīsim rožu stādīšanu, kopšanu un ieziemošanu.

Ar Kazenēm un biohumusu pretim panākumiem.

Sofokls ir teicis : „Debess nekad nepalīdz tiem cilvēkiem, kuriem pašiem pietrūkst uzņēmības.”Par uzņēmības trūkumu šeit nevar būt ne runas. Kazeņu lauks un Kalifornijas sarkano slieku audzēšana ir šobrīd Diānas Caunes ikdienas vadlīnijas. Tirgū tiek realizēts slieku radītais humus un rudenī novāktās kazeņu ogas, kas pircējos ar savu sulīgo izskatu izraisa izbrīnu par to, ka kas tāds ir izaudzis tepat Latvijas zemē.

Ko stādīt veselībai atvelētā dārza stūrīti.

Pats svarīgākais katra cilvēka dzīvē ir veselība. Bez veselības nedz „kalnus gāzīsi”, nedz sīkus ikdienas sīkumus paveiksi. Tādēļ mūsu ieteikums - katrā dārzā atrast mazu stūrīti, kas atvēlēts veselības un spēka vairošanai. Kas gan var būt labāks par paša izaudzētu un izlolotu zāļu tēju vēsā rudens vakarā un sildošu ziedu smaržu no kūpošajiem garaiņiem stiprā ziemas spelgonī.

Lai zelta ziediem pašu dārza uzzied paparde.

Atliek tikai atrast īsto papardi, piemērot tai ilgajam mūžam paredzēto vietu un ķerties pie darba, vismaz plānošanā. Augusts nebūt nav aiz kalniem un, ja pacietība neļaus sagaidīt pavasari pēc garās ziemas, tad jau šoruden iestādītās papardes nākamā gada Līgo naktī nesīs lepnuma sajūtu par sasniegto, gandarījumu par paveiktu un prieku, par acīm tīkamo. Un kas zin, varbūt tieši tad ieraudzīsi, kā tepat - tavā dārzā -  ar zelta miglu uzplaiksnī brīnumainais papardes zieds.

Linita Mediņa – www.stadisim.lv uzturētāja un viņas stāsts.

Dzīve mūs ieplānojusi vest līku loču pa tikai sev zināmiem ceļiem. Mēs savu dzīvi no zināma vecuma prātā sākam plānot, kārtot virzīt, bet kā jau daudziem, laika gaitā pierādās neapgāžams fakts – ne vienmēr tas ko esi iecerējis paveikt ir tavs īstais un izredzētais ceļš. Stāsts būs par portālu www.stadisim. lv un tā dibinātāju Linitu Mediņu. Linita absolvējusi Em. Melngaiļa mūzikas skolu(Liepājā) un Jāzepa Mediņa Latvijas valsts konservatoriju.

Daži, izdzirdot šo vārdu stādās priekšā Linitu uz skatuves, kā dziedātāju, kantrī mūzikas izpildītāju, bet kāds cits atpazīst viņu dārzkopības lauciņā -  viņa nodarbojas ar divām pilnīgi pretējām, bet kā izrādās apvienojamām lietām – mūziku un interneta veikala vadīšanu, kurš saistīts ar stādu un pakalpojumu tirdzniecību dārzniecības jomā.

Zemeņu laiks.

Jūnijs nāk ar pirmo kārtīgo zemeņu ražu mūsu dārziņā. Arī tirgus plaukti jau ir pārpilni ar ogām ne tikai no dažādām valstīm – arī Latvijas pirmā raža jau nopērkama. Bet kas gan var būt smaržīgāks par savā dārzā plūktu zemeņogu, kas lolota un audzēta, un pati kūst uz mēles. Šoreiz pievērsīsimies zemeņu kopšanas un audzēšanas jautājumiem, kā arī iepazīsimies ar dažām zemeņu šķirnēm, lai zinātu, kuras šķirnes stādīt savā dobītē. Apskatīsim šķirnes, kas ļaus ogas baudīt vieniem no pirmajiem savā dārzā un kuras šķirnes būtu tās, ar kurām lepoties vēl rudenim tuvojoties. Lielākas skaidrības iegūšanai žurnāls „Dārzā” dažus faktus noskaidroja uzdodot, mums interesējošos, jautājumus Valdim Milaknim, zemeņu audzēšanas saimniecībā "BLOMI".

Iegriezīsimies divos dārzos ārpus Latvijas, kur rosās mūsu pašu tautieši – Anglijā un Īrijā.

Turpinot aizsākto ceļojumu pa latviešu dārziem svešumā, iegriezīsimies divās dažādās valstīs  un divos pilnīgi atšķirīgos dārziņos. Latviešu darba spējas un apņēmība ir neiedomājama, jo neskatoties uz galveno mērķi, nopelnīt tik ļoti nepieciešamos iztikas līdzekļus, viņi atrod laiku, kuru velta savu mazdārziņu uzturēšanā un iekopšanā.

Ikmēneša konkursa apskats.

Ziedu horoskopi

Обновлено 03.07.2012 00:11
 

Реклама

on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.