Фазы луны

Партнёры

Баннер
Dārzs un vide
Проектирование, создание и уход за садами и насаждениями

СПКК
Совет Предпринимателей Кекавского Края

Предприниматели Марупе
Общество "Предприниматели Марупе"

FACEBOOK

Кто на сайте?

Сейчас 265 гостей онлайн

free counters

Zvaigzne ABC

"Gudrs sakņu dārzs" Николай Курдюмов

Nikolajs Kurdjumovs ir vairāku grāmatu autors, praktizējošs dārznieks, zinātnieks, agronoms, beidzis Maskavas Timirjazeva lauksaimniecības akadēmiju. Profesionāli nodarbojas ar augļu dārzu dizainu, veido koku vainagus un apgriež vīnogulājus. Īpašu uzmanību veltījis nelielu augļu un sakņu dārzu iekopšanai, meklē jaunas idejas un neparastus risinājumus. Autora devīze – vairāk laika atpūtai un sevis pilnveidošanai, lai dārza darbos ieguldītu mazāk fiziska, bet vairāk garīga darba. Neliels dārzs ir īpaša, unikāla agrokultūras nozare, kurai nav veltīts daudz pētījumu. N. Kurdjumovs nodod lasītāju vērtēšanai gudras dārzkopības koncepciju un piedāvā aktīvi darboties līdzi.
Šo grāmatu labāk lasīt lēnām, stāstu pēc stāsta. Autors ir pielicis visas pūles, lai grāmata nebūtu garlaicīga. Tas ir vēl viens viņa atklājums – jo jautrāka grāmata, jo vieglāk to lietot praksē.

Jūs uzzināsiet:
• kā veidot “veiksmīgu” vasarnīcu,
• kā paaugstināt augsnes auglību,
• kā iekārtot neparastas dobes,
• kā savietot dārzeņus,
• kā “piemānīt” ziemu,
• kā pasargāt augus no kaitēkļiem un slimībām.

Количество страниц: 244
Обложка: Мягкая
Вес: 310 г
Издатель: ZVAIGZNE ABC

"Gudrs augļu dārzs" Николай Курдюмов

Nikolajs Kurdjumovs ir vairāku grāmatu autors, praktizējošs dārznieks, zinātnieks, agronoms, beidzis Maskavas Timirjazeva lauksaimniecības akadēmiju. Profesionāli nodarbojas ar augļu dārzu dizainu, veido koku vainagus un apgriež vīnogulājus. Īpašu uzmanību veltījis nelielu augļu un sakņu dārzu iekopšanai, meklē jaunas idejas un neparastus risinājumus. Viņš raksta par kokaugu veidošanas niansēm, par apzāģēšanas likumiem, par pieaugušu koku kopšanu, par augšanas regulēšanu, par šķirnēm un vēlamo augu pavairošanas paņēmieniem.
Šajā grāmatā, tāpat kā “Gudrajā sakņu dārzā”, tiek stāstīts par to, kā iekārtot ērtu, ražojošu un skaistu dārzu, kurā galvenais būtu atpūta un prieks. N. Kurdjumovs nodod lasītāju vērtēšanai gudras augļkopības koncepciju un piedāvā aktīvi darboties līdzi.

Jūs uzzināsiet:

• kā veidot “ veiksmīgu” vasarnīcu,
• kā pašiem izaudzēt augļzariņus,
• kā stādīt kokus horizontāli,
• kā pieradināt vīnkokus,
• kā atslogot, retināt un atjaunināt vecu dārzu,
• kā nedrīkst apgriezt kokus,
• kā pasargāt dārzu no kaitēkļiem un slimībām.

No krievu valodas tulkojis Nikolajs Pētersons.

Lappušu skaits: 280
Vāki: Mikstie vāki
Svars: 364 g
Izdēvējs: ZVAIGZNE ABC

"Augļu koku un ogulāju veidošana" Мара Скривеле, Эдгар Рубаускис, Сармите Страутиня

Augļu koku un ogulāju apgriešana un vainagu veidošana ir būtiski nepieciešama, lai izaudzētu spēcīgus, veselīgus kokus un krūmus, kuri katru gadu dod kvalitatīvu augļu un ogu ražu. Tomēr Latvijā pēdējā laikā jūtams informācijas trūkums par šo tēmu.
Šīs grāmatas autori ir atzīti speciālisti – Latvijas Valsts augļkopības institūta darbinieki. Jau gadiem ilgi viņi Dobelē pēta dažādu augļu koku un ogulāju šķirnes, pievēršot īpašu uzmanību arī jaunākajām atziņām par to audzēšanu.
Grāmata ir uzskatāms, praktiski izmantojams palīglīdzeklis, kas pat ikvienam nespeciālistam, izmantojot šķēres vai zāģi, ļaus uzsākt augļu koku un ogulāju veidošanu, lai tie ražotu skaistus, garšīgus augļus un ogas. Informācija sniegta gan tekstuāli, gan ar zīmējumiem un krāsainajām fotogrāfijām. Apskatītas visas svarīgākās Latvijā audzētās augļu koku un ogulāju kultūras, īpašu uzmanību pievēršot galvenajai no tām – ābelēm. Atspoguļotas pēdējā laikā gūtās atziņas un izmaiņas uzskatos par augļu koku audzēšanu un vainagu veidošanas paņēmieniem.

Количество страниц: 96
Обложка: Мягкая
Вес: 154 г
Издатель: ZVAIGZNE ABC

Аквелина Ливмане "Zaļās iedvesmas grāmata. Veselībai un dzīvespriekam"

Vai esat sev atgādinājuši, kas ir laime?
Varbūt bijāt laimīgi, kad izdzērāt glāzi ūdens karstā dienā?
Varbūt jutāties laimīgi tajā brīdī, kad pacēlāt taciņas malā ābolu un iekodāties tā sulīgajā mīkstumā?
Vai varbūt toreiz, kad izrāvāt dārzā burkānu un sagaršojāt tā maigo saldumu?
100% dzīvās augu valsts barības diēta ir veids, kā atklāt, cik jūs varat būt veseli.

„Zaļās iedvesmas grāmatā” apkopotas atziņas par to, kādas barības vielas organismam nepieciešamas un kur tās atrodamas, atgādināta patiesība par to, ka ūdens ir dzīvībai visnepieciešamākā viela, sniegtas ierosmes par zaļajiem draugiem mežā un pļavā, kā arī par svaigēšanu jeb dzīvesveidu, kas spēj atjaunināt organismu. Ievietotas ļoti daudzas receptes veselības un dzīvesprieka uzturēšanai.

Количество страниц: 80
Обложка: Мягкая
Вес: 130 г
Издатель: ZVAIGZNE ABC

Илзе Жола "Bioloģiskais dārzs ģimenei"

Grāmatas autore agronome Ilze Žola jau vairāk nekā 15 gadus darbojas bioloģiskās lauksaimniecības popularizēšanas un attīstīšanas jomā. Bioloģiskās metodes Ilze Žola pielieto arī savā dārzā. Viņa ir Latvijā populāro izdevumu “Sējas un ražas avīze” un “Dārza kalendārs” autore.
Tiem dārzkopjiem, kuri ir gatavi sākt veselīgu, bioloģiski pamatotu saimniekošanu savā piemājas dārzā, pirmais solis ir – atteikties no minerālmēsliem, augu slimību, kaitēkļu un nezāļu ķīmiskajiem apkarošanas līdzekļiem. Šī grāmata būs labs padomdevējs, kā pareizi plānot savu dārzu, ievērot augu prasības un pareizu augseku, apstrādāt, ielabot un mēslot augsni, gatavot kompostu, ierobežot augu slimības un kaitēkļus, maksimāli izmantojot to, ko sniedz daba. Atsevišķā nodaļā aprakstīta kosmisko ritmu ietekme uz augiem.

Количество страниц: 120
Обложка: Мягкая
Вес: 166 г
Издатель: ZVAIGZNE ABC
Джо Витингем "Sakņu mazdārziņš"

Džo Vitingema grāmata „Sakņu mazdārziņš” ir lielisks palīgs katram, kurš nolēmis iekārtot dārzu, tomēr arī jebkurš pieredzējis dārznieks atradīs tajā vērtīgus padomus. Autors iesaka, kā nelielā teritorijā iespējams ierīkot tādu dārzu, kas no agra pavasara līdz pat vēlam rudenim sniedz bagātīgu ražu un priecē tā kopēju. Grāmatā atradīsiet padomus, kā kopt dārzu, gan kā izvēlēties audzēšanai piemērotas šķirnes, kā cīnīties ar augu slimībām, kā ilgāku laiku iegūt ražu, un daudzus citus. Lai Jums veicas!

Количество страниц: 160
Обложка: Мягкая
Вес: 480 г
Издатель: ZVAIGZNE ABC

Юрис Штейселис "Biškopība iesācējiem"

Juris Šteiselis ir sagatavojis ļoti noderīgu grāmatu „Biškopība iesācējiem”. Autors ir viens no vadošajiem biškopības speciālistiem Latvijā, tāpēc viņa pieredze un zināšanas var lieti noderēt gan tiem, kuri tikai sāk veidot savu bišu dravu, gan tiem, kuriem jau ir saimes, tomēr dažkārt rodas arī kādas problēmas. Grāmatā raksturota bišu bioloģija, bišu saimes, kā arī darbi dravā no pavasara līdz ziemai.

Количество страницs: 164
Обложка: Мягкая
Вес: 235 г
Издатель: ZVAIGZNE ABC

Стаффорд клифф "1000 ideju mājai"

Iekārtojot māju, jautājumi radīsies vienmēr, bet tiem allaž var sameklēt arī atbildes. Idejas ir mums visapkārt, un katram mājas saimniekam to nekad nebūs par daudz. Šajā grāmatā sniegts vairāk nekā 1000 iespējamu atbilžu un ideju mājas un pagalma iekārtošanai, kuras attēlos iedzīvinājis izcilais franču fotogrāfs Kristians Saramons un apkopojis Stefords Klifs.

Количество страниц: 208
Обложка: Твёрдая
Вес: 1490 г
Издатель: ZVAIGZNE ABC

Pipa Grīnvuda "Ko un kā pareizi darīt dārzā"

Grāmatā aplūkoti visdažādākie dārzkopības jautājumi – zāliena, patio, dzīvžoga, dīķa, dobju, sakņu dārza ierīkošana un kopšana, augu slimības un kaitēkļi.
Ilustrācijās uzskatāmi attēlots, kā praktiski veicami dažādi dārza darbi, kā novēršamas problēmas, kuras izraisījuši kaitēkļi, augu slimības un citi faktori.
Autore Pipa Grīnvuda, BBC raidījumu „Dārza pasaule” un „Jautājumi dārzniekam” eksperte, grāmatā sniedz lietpratīgus padomus, kas noderēs ikvienam dārza darbos.

Количество страниц: 192
Обложка: Твёрдая
Вес: 870 г
Издатель: ZVAIGZNE ABC

Pipa Grīnvuda "Praktiskā dārzkopība"

Grāmatā ir speciālista ieteikumi un saturīgas atbildes uz būtiskiem jautājumiem par dārzkopību un skaidrojoši attēli.

Количество страниц: 72
Обложка: Твёрдая
Вес: 212 г
Издатель: ZVAIGZNE ABC

Džons Brukss "Veidosim krāšņumdārzu"

Grāmatā ir speciālista padomi un saturīgi ieteikumi dažādām gaumēm par krāšņumdārzu veidošanu, kā arī krāšņas ilustrācijas.

Количество страниц: 72
Обложка: Твёрдая
Вес: 214 г
Издатель: ZVAIGZNE ABC 

Реклама

on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.