Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 411 viesi 

free counters

Dekoratīvo un zivju dīķu kopšana pavasarī pirms ledus nokušanas.

Uzmanību raksts papildināts!

Nākot pavasarim dienas kļust gaišākas un saulainākas. Ja Jūsu dīķi ir zivis tad tās noteikti arī ir pamanījušas pirmās pavasara vēsmas. Līdz ar gaismas pieplūdumu ūdenī sāk pamazām atmosties arī mazie ūdensdzīvnieki. citi mazie organismi, alģes un ūdensaugi.

Niedru kūlītis āļiņģi uzlabos gaisa gāzu apmaiņu starp ūdeni un atmosfēru.

Ja dīķis ilgāku laiku ir bijis klāts ar ledus segu, tad iespējams ūdenī ir savākušās dažādas organisko savienojumu sadalīšanās procesā radušās gāzes un un ir samazinājies ūdenī izšķīdušā skābekļa saturs. Ja kaitīgās gāzes ūdenī ir par daudz un skābekļa par maz tad var sākties zivju slāpšana un bojāeja.

Ja dīķi ūdens ir stāvošs, tad februāra otrajā pusē vai marta sākumā dīķa ledus dalēji ir jaatīra no sniega, lai dotu saules staru piekļuvi ūdenim. Pieplūstot saules stariem ūdenī sāk aktivizēties mikroskopiskās aļģes un fotosintēzes procesā tās sāk ražot skābekli, kurš pēc ilgās ziemas ir ļoti būtisks priekš zivīm.

Vienkāršs un lēts dīķa airators.

Skābekļa papildināšanai ūdenī lēta un vienkārša metode ir ielikt nelielu strūklakas sūknīti. Pamatdoma ir tāda, ka sūknis ir iegremdēts vienā dīķa aliņģi un ūdens pa cauruli  tiek sūknēts uz citu āliņģi. Šādā veidā tiek veicināta ūdens kustība dīķī un tas tiek nedaudz bagātināts ar skābekli. Sistēma spēj darboties arī pie ļoti zemām gaisa temperatūrām. Pagaidām parbaudīta ir līdz -15 grādiem.

Šādas vienkāršas sistēmas piemērs ir apskatāms fotogrāfijās.

Kā sūknis ir izmantots Pontec Pondo Vario 1500


Tīrot sniegu ir svarīgi sniegu sastumt pēc iespējas kompaktākās un lielākās kaudzēs. Kaudzes radīs koncentrētu spiedienu uz ledu un veicinās ledus plaisu veidošanos. Ledus plaisas kalpos kā gaisa un gāzu apmaiņas vietas starp ūdeni un atmosfēru.

Sniegs no dīķa ledus ir tīrot salikts kaudzēs. Šādas sniega kaudzes rada koncentrētu spiedienu uz ledu un veicina plaisu veidošanos ledū. Caur ledus plaisām notiek gaisa apmaiņa starp ūdeni un atmosfēru.

Papildus vēlams ir saurbt āļiņgus. Kamēr naktis ir aukstas, ālīņģi salst ciet. Lai veicinātu gaisa apmaiņu starp dīķi un atmosfēru āļiņgus vēlams atjaunot pēc iespējas biežāk. Vecs paņēmiens ir niedru kūlīšu iesaldēšana āļiņgos.

Esiet uzmanīgi uz ledus. Atceraties, ka saules staru iedarbībā ledus ātri kļust trausls. Staigājot pa ledus tā biezumu pārbaudat ar vergu. Ledus pat stāvošā dīķi var būt ļoti dažāda biezuma.

Pēc pirmā mēneša.

Sūknis godam nostrādājis pirmo mēnesi. Āliņgi nespēja aizsaldēt pat aukstās marta naktis. šogad esot aujstākais marts pēdējo 50 gadu laikā. Āliņģis pakāpeniski audzis lielāks un tagad tā diametrs saniedz jau trīs metrus.
Liela nozīme ir caurules augstumam. Vienu brīdi caurules gals bija noslīdējis uz leju (apmēram 20cm no ūdens virsmas) un āļinģis sāka salt ciet. Caurule tika pacelta augstāk (tagad ap 50cm) un tagad nekas ciet vairs nesalst.
Tagad atliek gaidīt pavasari. Sūknis ir jāpaspēj savlaicīgi novākt, lai ledum kūstot iekārta nenoslīkst.

Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 03 aprīlis 2013 16:34
 

Komentāri  

 
0 #1 ojars 2018-02-21 09:52
kur nopirkt airatora gaisa caurulites
Citēt
 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.