Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 359 viesi 

free counters

Dārza pasaule 3.2020

Iznācis pirmā pavasara mēneša žurnāls “Dārza Pasaule”. Šoreiz lasiet:

Kad uzzied zeltainā forsītija, skaidrs, ka pienācis pavasaris. Gan olveida, gan vidējām forsītijām siltā ziema nākusi par labu – tās ziedpumpurus briedināja jau februāra vidū.

Lielākā daļa salātu šķirņu piemērotas audzēšanai pavasarī un rudenī. Savukārt rukola, dārza kreses, spināti, salātu baldriņi jeb rapunceļi, kaut arī tiek izmantoti salātlapu maisījumos, pārstāv  pavisam citu botānisko sugu.

Kādas ābeļu šķirnes stādīt, pieaugot klimata izaicinājumiem? Tādas, kas uzzied pēc pavasara salnām, izturīgas pret krusu augu briedināšanas laikā, karstumu, sausumu un stipru vēju.

Pērn, aptaujājot ekspertus, kas šajā desmitgadē ienāks dārzos, viena no atbildēm bija – bērzi. Gan āra, gan purva bērzam ir izveidotas šķirnes, kas piemērotas dažāda lieluma dārziem.

Marts ir īstais laiks, lai sētu siltumnīcā audzējamās kultūras – tomātus, papriku, baklažānus, kā arī visu veidu selerijas. Trūkstot gaismai, sēklas var dīgt 3–4 nedēļas, tāpēc tās sēj marta sākumā.

***

  • Latvijas stādaudzētavas galvenokārt piedāvā divu veidu forsītijas – vidējo forsītiju (Forsythia x intermedia) un olveida forsītiju (Forsythia ovata). Retāk tiek audzēta zaļā forsītija, kas arī zied dzelteniem ziediem. Tai Latvijā plašāk zināmas divas šķirnes. ‘Kumson’ zaļās lapas izceļas ar sudrabainu tīklojumu, bet ziemā pēc lapu nomešanas zariem miza ir violetā tonī. Otra šķirne – ‘Webber’s Bronx’ izaug tikai ap 0, 5 m augsta.
  • „Vajadzētu kaut ko lielu un zaļu.” – pirms desmit gadiem nosprieda Mākslas akadēmijas profesors Jānis Murovskis. Šodien viņš laimīgs meditē savās bambusu audzēs Jūrmalā un lauku mājās pie Kuldīgas. Spraudeņi no Japānas iznīka. Savukārt internetā pirktās sēklas no Vācijas ieauga. Viena neliela auguma šķirne joprojām aug podā, bet otra aug un kuplo laukos pie pirtiņas. Vislabāk jūtas stādi no Francijas un Zviedrijas.

Šoziem izpalika sīpolpuķu dobju piesegšana. Arī augiem ziema šķita maldinoša un tie agri atsāka veģetāciju. Ja neuznāks stiprs sals, viss būs labi. Ja tā noslīdēs zem mīnus 4–5 oC, iespējams, apsals tulpju lapu gali. Pašiem sīpoliem aukstums postu nenodarīs, taču tie var ciest no lielā mitruma. Lai sīpoli neizsustu, vienkāršāk un ērtāk būs dobes pārsegt ar vairākkārt salocītu agrotīklu.

Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 28 februāris 2020 12:54
 
on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.