Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 556 viesi 

free counters

Dārza pasaule 02. 2010.

Lasiet šajā numurā:

Olu augs - baklažāns
Baklažāni (Solanum melongena) pieder pie nakteņaugu dzimtas un ir tabakas, kartupeļu, tomātu, papriku un fizāļu radinieki. Tie ir daudzgadīgi lakstaugi, kurus mūsu klimatiskajos apstākļos audzē kā viengadīgus augus.

Augļu forma un krāsa ir atkarīga no šķirnes un svārstās no nelielām, dzeltenīgi baltām olām līdz lieliem, vairāk par kilogramu smagiem, tumši violetiem bumbierveida augļiem.

Sēklas no visas pasaules - interneta veikalos
Ja vēlaties izmēģināt pavisam jaunas, retas šķirnes vai atrast kaut ko īpašu, kā nav kaimiņiem, tas jāmeklē Eiropā, ASV un tālākās zemēs - interneta veikalos vai katalogos.
Latviju kā valsti, kur dzīvo potenciālie pircēji, atzīst arvien vairāk pasaules lielāko sēklaudzētavu un online tirgotāju - darījumu noteikumos tie norāda, ka preces piegādā visā Eiropas Savienībā, arī Latvijā.

Kad un kā pārpotēt augļu kokus
Augļu kokus pārpotē vairāku iemeslu dēļ:
* lai dārzā audzētu salā bailīgas, bet kvalitatīvas augļaugu šķirnes, piemēram, bumbieri ‘Conference';
*lai nelielā platībā varētu dažādot šķirņu sortimentu, visbiežāk - šķirnes ar atšķirīgu ienākšanās laiku;
* svešapputes šķirnēm vainagā potē piemērotu apputeksnētāju, piemēram, ‘Latvijas Dzeltenajai Olplūmei' uzpotē ‘Zaļo Renklodi'.

Pirmie agrie dārzeņi
Pašus pirmos lapu dārzeņus Latvijā var vākt jau aprīlī, ja vien laikus - martā - tos iesēj siltumnīcā, lecektī vai pat atklātā laukā.

Kā nopirkt labus grieztos ziedus
Dāvinot grieztos ziedus saviem mīļotajiem, gribas, lai puķes priecētu iespējami ilgāk. Lai tā būtu, pērkot jāprot izvēlēties svaigākos ziedus, jo ne visi skaisti saplaukušie ir nesen griezti.
Protams, tas nekas, ja kāds saņem jau pavisam izplaukušas, kādu laiku pie pārdevēja glabājušās puķes - tās drīzāk noziedēs, un būs iemesls gaidīt atkal jaunu pušķi. Tomēr, ziedus izvēloties vai griežot savā dārzā, ieteicams pievērst uzmanību dažām pazīmēm, kas liecina par to svaigumu.

Daudz noderīga un aktuāla žurnālā DĀRZA PASAULE

Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 05 marts 2010 14:01
 
on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.