Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 417 viesi 

free counters

Dārza pasaule 10.2011.

Pieticīgie laimiņi
Laimiņu (Sedum)sugu un šķirņu ir tik daudz, ka ar šīm ziemcietēm var sastādīt no vasaras sākuma līdz visvēlākajam rudenim ziedošās dobes, krāsainu lapu cerus vai kājeniskus, pavisam zemus un ziedošus zemsedzes paklājus zāliena vietā. Laimiņi aug smilšainā, barības vielām ne īpaši bagātā augsnē.

5 iemesli, kāpēc pūst ķiploki

Ķiploki visā pasaulē jau gadu tūkstošiem tiek pavairoti veģetatīvi, tāpēc pašaudzētais stādāmais materiāls parasti ir vairāku slimību un kaitēkļu piesārņots. Iestādot inficētas daiviņas, nevar cerēt uz veselīgiem augiem, kuru raža labi uzglabāsies. Ķiplokiem ieteicamo reģistrēto augu aizsardzības līdzekļu trūkums problēmu vēl vairāk palielina.

Kā segsim vīnogulājus
Ja par vīnogām kārtīgi rūpējās, tās ne tikai labi aug, bet arī dod gardu ogu ražu. Sevišķa uzmanība jāpievērš jaunajiem vīnogulājiem, kam pirmais pārbaudījums ar stindzinošo salu vēl tikai priekšā.

Dārza Pasaule Viesojamies Semenkoviču ģimenes daiļdārzā Lejasciemā

Semenkoviču ģimenei Lejasciemā pieder viens no Latvijas skaistākajiem daiļdārziem – to ne reizi vien atzinusi kompetenta profesionāļu komisija. Kad ciemojāmies Gulbenes pusē, dārza saimniece Sandra mulsa un teica: „Neko pārdabisku jau te neieraudzīsiet. Šis dārzs ir kā mandala – neskaitāmas reizes esmu to izjaukusi, lai saliktu no jauna un pēc kāda laika atkal pārveidotu...”

Komponists Juris Karlsons visharmoniskāk jūtas savās lauku mājās Zosēnos
Ķencis, zinošākais no jaunpiebaldzēnu runasvīriem, Zosēnu pusē komponista Jura Karlsona sētsvidū stāvēdams, noteikti teiktu īsi, bet kodolīgi: „Bez manas apskaidrošanas, kā sacīt jāsaka, par Piebalgu skaidra tā būšana netiks, taču to gan teikšu – te ir tā, it kā paradīzes vārtu priekšā stāvētu!”

Saldo lapu augi stēvijas – siltumnīcā un kompotā

Aijas Popilas dzimtā jau vairākās paaudzēs visus piemeklē cukurslimība, un arī viņas vīram Valdim tā nav gājusi secen. Taču kādu saldumiņu gribas katram, tāpēc Aija pirms 12 gadiem iedraudzējās ar stēviju – augu, kas satur dabiskas un diabēta pacientiem nekaitīgas, pat ieteicamas saldvielas.

Bumbieru šķirneses, kas izturējušas gadsimtu
Ir radītas daudzas jaunas garšīgas bumbieru šķirnes, ko pavairo kokaudzētavas un stāda jaunajos dārzos. Tomēr bumbieres ir sevišķi ilgmūžīgi koki, un joprojām dārzos ražo arī veco laiku šķirnes.

E vielas arī augļos un dārzeņos
Ja izdevies nogaršot banānus vai persikus dārzā tajās valstīs, kur tie aug , šie augļi garšo citādi nekā Latvijas veikalos nopērkamie. Arī ziemas vidū iegādātajiem izskatīgajiem importa tomatiem nav svaigu tomātu smarža, bet ievestajiem skaistajiem āboliem ir pacieta miza. Tas tāpēc, ka citzemju audzētāji cenšas dārza labumus glabāt ilgāk, nogatavin;at tikai tad, kad vajag pārdot, un grib, lai tie labi izskatās. Palīdz ķīmija. Vai veselīga?

Abēliju neparastais uzvaras gājiens
Ne pārāk senās dendroloģijas grāmatās abēlijas minētas kā liels retums Latvijas apstādījumos, bet pēdējā laikā šie košumkrūmi ir ļoti pieprasīti. Teju visas pazīstamākās stādaudzētavas tagad piedāvā Mosanas abēlijas, un tās tiek stādītas ne vien privātos un kolekciju dārzos, bet arī publiskos pilsētas apstādījumos.

Rudens elpa ziedu pušķos

Ziedu salonu veidotajos pušķos ir ienācis rudens. Daba atblāzmojas ziedu sakārtojumos, atstājot ēnā mākslīgos materiālus. Iepazīstinām ar ziedu pušķu veidošanas aktuālākajām tendencēm

Dārzs šalc, čab, vītero, dzinkst...
Dārzs nav tikai bildītes un ainavas, ko uztveram vienīgi ar redzi. Dārzs elpo un smaržo, šalko vējā un san līdzi kamenēm un bitēm, kutina stilbus ar smilgu skarām un iedzeļ ar nātru lapām. Kad ziedu košumu izdzēš pirmās salnas, sajūtas, ko izraisa nevis redze, bet gan citas maņas, kļūst īpaši nozīmīgas.

Ziemciešu audzēšana podos
Ziemcietes parasti audzē dobēs, bet to var darīt arī traukos, tādējādi īpaši akcentējot katra auga formu un krāšņumu. Augi podos prasa lielāku uzmanību un darbu, tomēr tie ievērojami maina dārza izskatu.
Šoreiz aplūkosim, kuras ziemcietes un graudzāles ir piemērotas audzēšanai traukos un kas jāievēro, to darot.

Dārza Pasaules izlase: eonijas, havortijas, nolīnas, litopši

Dārznieka ABC

Visvēlākie darbi augļu dārzā
•    Kā balsināt kokus?
•    Cīņa ar lieliem un maziem grauzējiem
•    Parūpējas par apdobēm
•    Lai lapas sadalās
•    Jostas kaitēkļu ierobežošanai

DARĀM TĀ

Dārza darbu kalendārs
Puķuzirnīši ziedēja līdz salnām
Karbamīds augļu dārzā rudenī
Neaizmirstiet rozes!
Sena, iedarbīga metode – sērošana
Jasmīnu slotas jāparetina
Kokam dobums? Tas nekas
Nevajag kokus pārvērst par stabiem
Karš ar telpaugu kaitēkļiem
Kordilīnes īsināšana un pavairošana
Augstā begonija gaidīs pavasari
Citroni – arī veselībai


Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 30 septembris 2011 13:09
 
on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.