Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 775 viesi 

free counters

Vai jums vajadzētu automatizēt savas finanses?

Mūsdienās gandrīz visas bankas piedāvā automatizēt savas finanses. Tas nozīmē, ka visi rēķini tiek automātiski samaksāti vienā noteiktā datumā. Tāpat automatizēt var arī naudas pārskaitījumus uz krājkontu, noguldījumus privātajā pensiju fondā, investīcijas utt. Tas ir ļoti ērti, jo cilvēkiem pašiem nav jāatceras par rēķinu apmaksu un citām finanšu lietām, taču finanšu automatizācija nav domāta visiem. Ir gadījumi, kad šāds finanšu pārvaldīšanas veids var būt pat ļoti riskants un tas var novest līdz pilnīgai finansiālās situācijas sabojāšanai. Kādos gadījumos tad šis pakalpojums ir piemērots un kādos īsti nav?

Kā jau tika minēts, galvenais labums no finanšu automatizācijas ir iespēja nedomāt par saviem rēķiniem  un dažādiem citiem maksājumiem. Mūsdienu straujajā dzīves ritmā ikvienam var piemirsties samaksāt kādu rēķinu, taču tad uzreiz tiek piemērotas soda naudas un jūs pat varat tikt iekļauts parādnieku reģistros. Izvēloties maksājumu automatizāciju jūs varat būt drošs par to, ka jūsu rēķini vienmēr tiks samaksāti laikā un nebūs lieki par to jādomā un jāsatraucas. Vēl pie šī pakalpojuma priekšrocībām noteikti jāpiemin iespēja vienkāršāk izveidot uzkrājumus un investēt. Ja visi pārskaitījumi uz krājkontiem un investīciju fondiem tiks veikti automātiski, būs daudz vienkāršāk panākt, ka finansiālās stabilitātes nodrošināšana tiek izvirzīta kā prioritāte. Šādā gadījumā uzkrājumi tiks veidoti ar garantiju, nevis tikai tad, ja kaut kas paliks pāri no ikmēneša ienākumiem pēc tekošo izdevumu segšanas.

Tomēr, šim pakalpojumam ir arī savi trūkumi. Lielākais no tiem ir savu finanšu palaišana pašplūsmā. Protams, visi darījumi, ko banka veic, ir pilnībā caurspīdīgi un jūs jebkurā brīdī varat pārskatīt darbības, kas veiktas jūsu bankas kontos, tomēr, tas ne vienmēr tiek darīts. Cilvēki pārāk sāk paļauties uz šo pakalpojumu un paši sāk nesekot līdzi savām finansēm un konta stāvoklim. Ja jūsu finansēs ilgu laiku nekas nemainās, neko ļaunu tas nenodarīs, taču, pat vismazākās izmaiņas var novest pie vairākiem negatīviem scenārijiem. Pirmkārt, ja nesekosiet līdzi saviem rēķiniem, pastāv iespēja, ka kādreiz pakalpojumu sniedzēji pieļaus kādu kļūdu, taču jūs par to tik un tā samaksāsiet un pat nezināsiet, ka esat to izdarījuši. Vēl, ja nepievērsīsiet uzmanību tam, par ko maksājat, pastāv ļoti liela iespēja, ka ar laiku sāksiet pārmaksāt. Rēķiniem ir jāseko līdzi, lai saprastu, kāds ir pakalpojumu patēriņš un tarifi. Ja rēķinus maksājat pats, visticamāk piedomājat, vai gadījumā patēriņš vai kopējā summa nav pārāk lieli un ja ir, kaut ko dariet lietas labā, bet ja rēķinus pat neapskatiet, tikai turpiniet maksāt pārmērīgi daudz.  Vēl var gadieties arī tā, ka kādu iemeslu dēļ, jūs ienākumi kavējas, taču rēķini vienalga tik automātiski samaksāti noteiktajā datumā un pēc tam kādu laiku esat pilnīgi bez naudas. Īsāk sakot, finanšu automatizācija var radīt problēmas, ja nesekosiet līdzi savām finansēm.

Tātad, finanšu automatizācija būtu ieteicama tikai tiem cilvēkiem, kuriem ir regulāri ienākumi, patstāvīgi izdevumi un kuri seko līdzi savai finanšu situācijai. Maksājumu automatizāciju nedrīkst uztvert kā burvju rīku, kas sakārtos jūsu finanses bez jebkādām pūlēm. Par finanšu pārvaldīšu un finanšu lēmumu pieņemšanu ir jābūt atbildīgam jums pašam, nevis bankai. Maksājumu automatizācija var būt lielisks palīgs, kas palīdzēs ātrāk sasniegt finanšu mērķus, kā arī pasargās jūs no liekiem soda procentiem par laikā nesamaksātiem rēķiniem, taču tas nenozīmē, ka par savām finansēm varat pilnībā aizmirst. Pret finanšu pārvaldīšanu ir jāizturas ļoti nopietni un atbildīgi. Citus noderīgus padomus par personīgo finanšu pārvaldīšu jums sniegs Somijas portāls Heti24.

Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 22 maijs 2017 16:13
 
on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.