Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 1704 viesi 

free counters

Jūrmalas rotāšanai izaudzēti vairāk nekā 68 000 puķu stādu

Šogad pavasara un vasarās sezonā Jūrmalas pilsētvidē – parkos un skvēros, puķu traukos, kastēs un apstādījumos – tiks iestādīti 68 870 puķu stādu – 41 672 viengadīgo puķu un 27 185 sīpolpuķu.

Šobrīd pilsētas rotāšanai kokaudzētavas “Bulduri” siltumnīcās izaudzēti vairāk nekā 7800 dažādu krāsu pelargonijas, 3005 samtenes, 2635 balzamīnes, 2012 salvijas, 426 verbenas, 1156 kosmejas, 1144 sarzāle, kā arī tūkstošiem citu puķu stādu. Pirmos 17 597 pavasara atraitnīšu stādus aprīļa sākumā izstādīs Horna dārzā, skvērā Majoros, apstādījumos Rīgas ielā, Jaundubultu parkā, Dubultu skvērā, kā arī rotācijas apļos Talsu šosejā Kauguros.

Košākās un lielākās puķu dobes šajā sezonā būs Horna dārzā Majoros, kur pavasarī uzplauks 10 567 ziedu: tulpes, atraitnītes un dekoratīvie sīpoli. Savukārt vasarā tās nomainīs 3653 dažādu krāšņi ziedošas vasaras puķu – rudbekijas, samtenes, salvijas, verbenas, kleomes, balzamīnes, begonijas, kannas un citas. Krāšņas puķu dobes būs Rīgas ielas un Pērkona ielas krustojumā, skvērā pie Dzintaru koncertzāles.

Jauni viengadīgo puķu stādījumi 171 kvadrātmetru platībā šopavasar būs skvērā Majoros, kur pavasarī krāšņi uzziedēs 3535 tulpes, 140 dekoratīvie sīpoli un 3616 atraitnītes, bet vasarā stādījumus papildinās 1586 krāšņi ziedošu puķu. Esošos stādījumus Priedainē pie iebraukšanas Jūrmalā papildinās jaunas puķu dobes – tur simt kvadrātmetru platībā dažādos laikos uzziedēs 15 dažādu šķirņu narcises, dekoratīvie sīpoli un kamasijas. Jauni stādījumi tiks veidoti arī rotācijas apļos Talsu šosejā Kauguros, kur tiks ierīkotas puķu dobes kopumā 230 kvadrātmetru platībā – jau aprīlī šeit tiks iestādītas pirmās atraitnītes, jūnijā tās nomainīs viengadīgās puķes.

Kopumā Jūrmalas pilsētā puķu stādi tiks iestādīti 310 puķu traukos pie ielu apgaismojuma stabiem, 256 puķu kastēs uz tilta margām un citviet, 44 daudzpakāpju puķu kastēs, astoņās ziedu piramīdās un puķu sienā Jomas ielā. Sešus metrus platā un divus metrus augstā puķu siena tiks veidota no dažādu krāsu balzamīnēm, pelēkajām krustainēm un skaistnātrītēm. Pilsētas centrālajā gājēju ielā – Jomas ielā – būs izvietotas septiņas puķu piramīdas, kas veidotas no sārto un balo toņu pelargonijām, balzamīnēm, kalibrahojām, ipomejām un salmenēm. Krāšņie puķu rotājumi tiks uzstādīti gan pilsētas centrālajā daļā, gan Ķemeros, Kauguros, Vaivaros, Dubultos, Bulduros, Dzintaros un Priedainē.

“Pēc ziemas sezonas, esam gatavi pavasara un vasaras sezonu sagaidīt ar krāsām, smaržu un jauniem puķu rakstiem. Sākot no Priedaines līdz Ķemeriem, kūrortpilsētu šogad rotās par 25 tūkstošiem stādu vairāk nekā pagājušajā gadā. Sākoties pavasarim un vasaras sezonai, jūrmalniekus un pilsētas viesus iepriecinās vairāk nekā 70 dažādas puķu šķirnes un augu kompozīcijas,” stāsta Ingrīda Griķe, Jūrmalas pilsētas galvenā dārzniece.

Papildus informācijai:

Zanda Krastiņa

Tālr.: 26362297

Jūrmalas pilsētas domes

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste

Facebook.com/JurmalaLV

Twitter.com/JurmalaLV

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 06 aprīlis 2017 18:14
 
on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.