Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 461 viesi 

free counters

VAI LATGAĻI RUNĀ SANSKRITĀ?

Latvijā ir publicēts  unikāls lingvistisks pētījums - baltistikas un indoeiropeistikas vēsturē pirmā  Sanskrita – latgaļu-latviešu  salīdzinošā vārdnīca, kura ietver gandrīz 5000  vārdu, kas mūsdienu latgaļu valodā skan tāpat vai gandrīz tāpat, kā Indijas vēdu valodā Sanskritā pirms 4000 gadu, un nozīmē tos pašus vai ļoti tuvus jēdzienus. Sanskritu progresīvie valodnieki uzskata par Eiropas valodu māti, un šis atklājums oficiālo valodniecību dzen strupceļā pēc vairākiem principiāliem jautājumiem.

Akadēmiskā baltistika un Latvijas valdība noliedz latgaļu valodas pastāvēšanu, sauc to par latviešu valodas dialektu, taču ap 95% kopīgo vārdformu latgaliski izrādās tuvākas Sanskritam, nekā latviskās. Tas pierāda, ka šādi apgalvojumi ir antizinātniski un politiski angažēti, un patiesībā latviešu valoda  jādēvē par latgaļu valodas mākslīgu dialektu, kas radīts pirms pusotra gadsimta kā politiskās cīņas ierocis. Tāpēc Latvijas valsts ir aizliegusi ne tikai Sanskrita, bet arī autentiskās latgaļu valodas studēšanu, pētīšanu un kopšanu.

Otrkārt, tik lielas līdzības ar Sanskritu nav nevienai Rietumeiropas valodai, ieskaitot latīņu, grieķu, kuras ir izsludinatas par pērējo Eiropas valodu ciltsmatēm. Šis fakts, savukārt, apgāž lingvistisko dogmu par latgaļu un visu baltslāvu valodu eirocentrisko izcelsmi. Ja šī oficiālā versija būtu patiesa, tad šāds valodas fenomens, ko atklājis Vārdnīcas autors - latgaļu filologs un žurnālists I.Valerjans, dabā nevarētu pastāvēt.  Taču tas pastāv! Un Autors ir gatavs uzrādīt pierādījumus: 2015.gada pētījums izdots atsevišķā grāmatā. Tuvāka informācija: www.langala.lv

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 18 augusts 2016 00:34
 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.