Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 381 viesi 

free counters

Tomātu parāde

Valmieras muzeja Pilskalna nama veļas žāvētavā no 21.-24. augustam apskatāma izstāde “Tomātu parāde”, kurā var aplūkot un iepazīt teju 100 tomātu šķirnes.

Pirms lielās izstādes Dabas muzejā, kas tur paredzēta no 27.-31. augustam, “Tomātu parāde” piestājusi arī Valmierā. Izstāde Valmieras muzejā tapa kopā ar selekcionāra Artūra Sildes Dārzkopības entuziastu kluba „Tomāts” Valmieras nodaļu un Valmieras pensionāru biedrības dārzkopības pulciņa dalībniekiem.

Kluba biedri lepojas, ka Valmierā tomātu parāde notiek pirms Rīgas izstādes, dodot iespēju ar brīnišķīgo dārzeni iepazīties vidzemniekiem, jo ne visi var atļauties aizbraukt uz Rīgu, Dabas muzeju. Valmieras muzejā šīs izstādes piedāvājam bez maksas, kas arī ir viens no svarīgākiem aspektiem.

Visplašākā un vizuāli iespaidīgākā šo dārzeņu parādē ir Valmieras nodaļas vadītājas Natālijas Zeltiņas kolekcija, pārstāvētas 43 šķirnes. Neatpaliek Jānis Andersons no Siguldas novada un Inese Zemeša no Kocēniem. Raženus tomātus izaudzējuši arī kluba „Tomāts” biedri: Brigita Medniece, Tamāra Kalniņa, Aija Maksimova, Smaida Ķelpe, Mirdza Puķīte, Aija Melgalve un Antoņina Gluhova.

Tomātu košās krāsas un interesantās formas nenoliedzami jāņem vērā, kopā ar to garšas īpatnībām. Tomātu audzētāji un Valmieras muzejnieki visiem iesaku ēst daudz tomātus, jo mēs (gan audzētāji, gan tikai ēdāji) iegūstam no tiem laimes hormonus, līdzīgi kā apēdot šokolādes gabaliņu.

Valmieras muzejā tomātu izstāde ir pirmoreiz, bet ceram uz turpmāko sadarbību nākamgad.


Vita Bašķe

Valmieras muzejs

 

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 26 augusts 2014 14:58
 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.