Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 378 viesi 

free counters

Kādus tomātus pirkt un ēst ziemā?

Ja pārdevējs kārto plauktā tikko no noliktavas atvestus tomātus, paņem vienu rokā - ja tas ir vēss, kā no ledusskapja, nav vērts tādu pirkt, jo šādi tomāti būs bezgaršīgi - lielā vēsumā (zem +12 grādiem) tomātam pazūd garša. Pietiek pat ar 10 - 15 minūtēm šāda aukstuma, lai tomāts zaudētu garšu. Zūd tikai tomāta garša, vitamīni neiet zudumā.

Aukstā laikā labāk pirkt tomātus kārbiņā, jo slēgtā vidē mazāk tiek klāt aukstums, kā arī tie būs mazāk saspaidīti un bojāti.

Ja tomāti nepieciešami zupai, mērcēm utt., tad labāk izmantot tomātu pastu, mērci, kečupu, pastu, tomātus savā sulā ... (konservētus tomātus), jo tā būs lētāk, kā arī konservētos tomātos ir daudz vairāk likopēna - dabīgs, spēcīgs antioksidants, kas stiprina organisma aizsargspēju.

Ēdot tomātus ar eļļu, organismā labāk uzsūcas likopēns.

Jo mazāks tomāta auglis, jo nogatavojies tas būs saldāks.

Skatoties no augšas - jo vairāk tomātam rievu (lieliem tomātiem), jo tas nogatavojies būs saldāks un miltaināks. Kā piemēru var minēt īpaši "gaļīgo" vērša sirdi.

Brūnie tomāti (Chocmato, Chocmande, Kumato) - uzturvērtības ziņā ir paši labākie. Šo zaļo toni veido veselīgais hlorofils.

Uzturvērtības ziņā paši labākie ziemā būs vietējie tomāti (Getliņu, Mārupes, Kliģēnu utt.), jo tomāts nonāk veikalā tai pašā dienā, kad tiek novākta raža. Tie ir arī drošāki pesticīdu ziņā, jo ārā ir auksts, līdz ar to kaitēkļi guļ. Savukārt Spānijā, kur spīd saule un ir silts, rosās kaitēkļi, tāpēc nākas lietot pesticīdus.

Pirms ēšanas ieteicams tomātus rūpīgi nomazgāt karstā ūdenī, lai pasargātu sevi no pārsteigumiem – zarnu nūjiņas un citām infekcijas slimībām.

Autors: www.averto.lv

Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 04 jūnijs 2014 02:10
 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.