Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 437 viesi 

free counters

SILTUMNĪCAI taupot uz kvalitāti, vari pat zaudēt ražu!

Izvēloties tuneļveida plēves siltumnīcu, cilvēki nereti pieļauj kļūdu – pavasarī zvana uz uzņēmumiem, kas tās izplata, salīdzina cenu un beigu beigās nopērk lētāko un diemžēl arī nekvalitatīvāko. Tad nereti gadās, ka vasaras beigās, sākoties vējiem un lietiem, siltumnīca neiztur, tajā iekļūst mitrums. Bēdīgākais, ka šādā situācijā iet bojā visa vasaras raža... «Manuprāt, izvēloties lētāko tuneļveida plēves siltumnīcu, cilvēki rīkojas neapdomīgi, jo šāda pat ļoti kvalitatīva siltumnīca, kas kalpos trīs, četrus gadus, maksā tikai pāris desmitu latu dārgāk,» uzskata uzņēmuma «Averto» www.averto.lv, kas izstrādā vienas no Latvijā kvalitatīvākajām tuneļveida plēves siltumnīcām, vadītāja BRIGITA RĪBENA.

«Svarīgāka par cenu ir kvalitāte, tāpēc, izvēloties tuneļveida plēves siltumnīcu, svarīgi būtu prast novērtēt, vai tā tiešām kalpos pietiekami labi,» norāda Brigita Rībena. Tāpēc vispirms ir jāpārliecinās, vai karkass – siltumnīcas rāmis ir gana izturīgs. Tam vajadzētu būt izstrādātam no kvalitatīva materiāla, piemēram, tērauda, diametrā vismaz 25 mm, noteikti jābūt sastiprinātam ar skrūvēm. Nekvalitatīvu siltumnīcu var uzreiz atpazīt apskatot rāmi, jo tas parasti tas ir plāns - ap 5 mm, bet stiprinājumiem izmantoti metāla vai pat plastmasas krustveida savienojumi, ko nevar sastiprināt ar skrūvēm.

Uzņēmuma «Averto» www.averto.lv vadītāja uzsver, ka noteikti ir jānovērtē arī siltumnīcas plēve, tās biezums. Tas ir atkarīgs no mikronu daudzuma, biezai un izturīgai plēvei jābūt ne mazāk kā 180 mikroniem. Plēves biezumu noteikt ar aci vai tausti ir praktiski neiespējami, īpaši cilvēkam, kas ar to ikdienā nesaskaras, tādēļ vajadzētu pārdevējam uzdot jautājumu – cik mikronu ir siltumnīcas plēvei? Ja nevar atbildēt, ir vērts padomāt, vai šādu siltumnīcu vispār ir vajadzētu pirkt.

Izvērtējot siltumnīcas plēves kvalitāti, jānoskaidro, vai tai ir noturība pret saules ultravioleto starojumu. Profesionāļi to dēvē par plēves stabilizāciju, un to iegūst, ražošanas gaitā plēvei pievienojot īpašas ķīmiskas vielas. Ja plēvei nav noturības pret saules ultravioleto starojumu, tā ļoti ātri kļūs trausla, īpaši, ja siltumnīca atrodas klajā, saules apspīdētā vietā. «Siltumnīcām, kuras pārdod lielajās tirdzniecības vietās, plēvei visbiežāk nav ne nepieciešamās izturības, ne noturības pret ultravioleto starojumu,» atklāj Brigita Rībena.

Pirkt lētāko siltumnīcu ir neapdomīgi

Siltumnīcu vislabāk iegādāties pēc iespējas agrāk, piemēram, februārī, jo tuvāk pavasarim ar katru mēnesi tās kļūst dārgākas. Tas ir likumsakarīgi, jo arī ražotājam pieaug izmaksas, piemēram, par siltumnīcu uzglabāšanu u.c. Daudz drošāk ir siltumnīcu iegādāties no ražotāja, kas specializējies to izstrādē, kā arī ļoti svarīgi, lai uzņēmumā būtu konsultants vai pārdevējs, kas var zinoši izstāstīt par konkrēto siltumnīcu, ieteikt piemērotāko risinājumu u.c. Uzņēmumā «Averto», zvanot pa tālruņiem 66207777, 28611161, kompetenti un atsaucīgi konsultanti atbildēs uz katru interesējošo jautājumu. Uzņēmumam ir arī izstāžu laukums- Rīgā, Ūdens ielā 20/22, kur siltumnīcas, kā arī citus AVERTO produktus var apskatīt dzīvē. Plašāka informācija arī mājas lapā www.averto.lv.

«Izvēloties lētāko siltumnīcu, cilvēki rīkojas neapdomīgi, jo ļoti kvalitatīvas tuneļveida plēves siltumnīcas, piemēram, «ALBO» un «NOVA» ar ļoti izturīgu plēvi, augstu stabilizāciju un stingru rāmi maksā vien 10 - 15 eiro dārgāk. www.averto.lv

Februārī pilns 2X3 metri siltumnīcas komplekts maksā 130 eiro, 3X4 metri - 170 eiro, 3x6 metri - 215 eiro, 3X8 metri - 265 eiro, bet 4X10 metri - 410 eiro.

Uzņēmums «Averto» pagājušajā gadā veica daudzus uzlabojumus, lai tā ražotās siltumnīcas būtu vēl izturīgākas un ilgmūžīgākas. Piemēram, siltumnīcām izmanto biezāku plēvi nekā tas bija uzņēmuma darbības pirmssākumā. Siltumnīcai «NOVA» izmanto 220 mikronu biezu armētu plēvi, savukārt siltumnīcai «ALBO» 280 mikronu balto PE plēvi. www.averto.lv

Siltumnīcas «NOVA» plēvei ir augstāka noturība pret saules ultravioleto starojumu, tā palielināta no 3% uz 5%. Savukārt siltumnīcu rāmis ir izstrādāts no cinkota tērauda, tā diametrs ir 25 un 32 mm, bet stiprinājumiem tiek izmantotas skrūves. Lai siltumnīcas plēve netiktu bojāta, saskaroties ar saulē sakarsušo rāmi, tam ir izveidotas speciālas siltumizolējošas caurulītes.

Siltumnīcas «ALBO» un «NOVA» ir izstrādātas tā - kad esošā plēve savu laiku nokalpojusi, tās vietā karkasam var uzlikt jaunu plēvi. Uzņēmumā «Averto» var iegādāties rezerves plēvi visu modeļu siltumnīcām, kā arī var iegādāties jebkuru rezerves daļu, un vajadzības gadījumā to pavisam vienkārši nomainīt.

Ikvienai uzņēmuma «Averto» siltumnīcai, nejauši mehāniski sabojājot plēvi, to var vienkārši salabot, jo ir iespējams iegādāties līmlentes. www.averto.lv

To uzlīmē bojātajai vietai, un siltumnīca kalpo tāpat kā iepriekš. Šīs līmlentes var izmantot ne tikai siltumnīcām «ALBO» un «NOVA», bet arī jebkura cita ražotāja plēves siltumnīcām.

Uzņēmums «Averto» izstrādā armētas un PE plēves siltumnīcas. Armētā un PE plēve ir vienlīdz izturīgas un ilgmūžīgas, arī cenas ziņā tās neatšķiras. Atšķirība ir sekojoša - armētajā plēvē ir iestrādāts plastmasas siets, kas to padara mehāniski izturīgāku. Ja armētu plēvi nejauši sabojā, piemēram, iecērt tajā ar lāpstu, bojājums neiet tālāk, nekļūst lielāks. Armētā plēve arī nelaiž siltumnīcā tiešus saules starus, tādejādi pasargājot augus no apdegšanas. Armētās plēves siltumnīcu vislabāk izvēlēties, ja plāno stādīt agrā pavasarī, jo tā uzņem saules siltumu un to akumulē sevī, tāpēc raža ienākas apmēram divas, trīs nedēļas agrāk. PE siltumnīcas plēve parasti ir baltā krāsā. To vislabāk izvēlēties, ja paredzēts stādīt vēlā pavasarī vai vasaras sākumā, jo PE plēve mazāk pievelk saules starus, tādēļ vasarā siltumnīcā nebūs pārāk liels karstums un sutoņa.

Siltumnīcām «ALBO» un «NOVA» tiek dota likumdošanā noteiktā divu gadu garantija, to kalpošanas laiks ir vidēji 3-4 gadi.

Ja ražotājs ir ieguldījis līdzekļus kvalitatīvā siltumnīcas plēvē un karkasā, maz ticams, ka taupīs tās izmēram – augstumam un platumam. Lielākā daļa Latvijā piedāvāto siltumnīcu ir 1,70 – 1, 80m augstas.

«Ja jaudzē salātus, ar šādu augstumu pietiek, bet, ja tomātus, es uzskatu, ka tas ir par maz. Jo lielāka brīvība augam, jo tas labāk jūtas un aug,» spriež Brigita Rībena.

Siltumnīcas «ALBO» un «NOVA» ir salīdzinoši augstas, arī platums ir pietiekams - 3 metri, lai varētu brīvi darboties – stādīt, laistīt, apkopt augus u.c.


2X3m un 4X10m siltumnīcām augstums ir 2,30 metri, savukārt 3X4m, 3x6m un 3X8m siltumnīcām augstums ir 2,50 metri. Siltumnīca ir izstrādāta tā, lai cilvēks pavisam vienkārši pats to varētu uzstādīt. Mājas lapā www.averto.lv ir arī videopamācība, kur uzskatāmi parādīts, kā tas darāms.

Siltumnīcas «ALBO» un «NOVA» var iegādāties uzņēmuma birojā Rīgā, Ūdens ielā 20/22. To var piegādāt arī ar kurjeru. Īpaši izdevīgi tas ir Latvijas rajonos dzīvojošajiem, jo maksa par piegādi Rīgā un Rīgas rajonā ir apmēram 16 eiro, bet visā Latvijā – apmēram 29 eiro. Plašāka informācija pieejama pa tālruņiem 66207777, 28611161, kā arī mājas lapā www.averto.lv

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 24 aprīlis 2014 01:33
 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.