Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 483 viesi 

free counters

Rūgst Sabiles Vīna kalna vīnogu vīns

Šogad vīnogu raža Sabiles Vīna kalnā bijusi laba un nu tā jau pārtop par Sabiles Vīna kalna vīnogu vīnu, informēja Sabiles pilsētas un Abavas pagasta pārvaldes tūrisma organizatore Laura Markusa - Mārtinsone.

Pirmās vīnogas Smaida Dzērve - Sabiles Vīna kalna dārzniece, novākusi jau septembra sākumā. Ogas šogad nogatavojās labi, nedaudz ātrāk kā citus gadus. Pateicoties siltajai un saulainajai vasarai ogu raža šogad esot izdevusies labāka, līdz ar to arī vīna būšot vairāk. Tas jau rūgst netālu no Sabiles - Drubazās.

Kā stāsta S. Dzērve, ka no sākuma iecerētajiem piecu šķirņu vīniem izdevušies pat visi astoņi - šogad vīna darīšanai izmantotas ogas no šķirnēm Lauma, Supaga, Veldze, Sukribe, Guna, Jodupe, Zilga un Dvietes zilā. Ogas šogad bijušas saldas, cukurs tajās bijis no 18% - 20%, tomēr, vīna darīšanai nepieciešami pat 28% cukura, tālab tas bija jāpievieno, atklāj S. Dzērve.

Pagaidām vīns lielo rūgšanu jau esot beidzis un pirmo reizi novilkts no biezumiem - jaunā balonā, tagad sākusies lēnā rūgšana, kas norisināsies līdz februārim, kad vīns vēlreiz tiks pārvilkts tīros balonos. Pēc tam, līdz aprīlim, vīns tiks likts gatavoties zemākā temperatūrā un vēlreiz pārvilkts jaunos balonos. S. Dzērve stāsta, ka tad esot jāskatās dzidrums, ja vīns nav dzidrs, tad tas jāfiltrē, svarīgi esot arī kontrolēt cukura līmeni un alkohola daudzumu. Pēc tam vīns ir gatavs un gaidīšot Sabiles Vīna svētkus, kur to varēs degustēt.

Materiāls no: www.db.lv

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 24 oktobris 2013 18:52
 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.