Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 476 viesi 

free counters

Pirmo reizi uzziedējusi diegveida agave

Nacionālā botāniskā dārza oranžērijā Salaspilī pirmo reizi uzziedējusi četrdesmito gadskārtu sasniegusī diegveida agave «Agave filifera», informēja Nacionālā botāniskā dārza pārstāve.
Latīņu valodā vārds «filifera» nozīmē «diegveida», kas attiecināms uz smalkajiem, diegveidīgajiem pavedieniem, kas aug uz agaves lapām. Zieda kāts, kas bagātīgi klāts pumpuriem, jau sasniedzis divu metru augstumu.

Pasaulē agaves izmanto daudzveidīgi. No to šķiedrām darina virves, Austrālijā no agavēm izgatavo pūšamos mūzikas instrumentus. No dažām auga sugām iegūst cukuru, no «Agave americana» sulas - tekilu.
Agavei piemīt arī dziednieciskas īpašības. Agaves nektāru ievainojumu ārstēšanai esot izmantojuši jau acteki. Amerikas pamatiedzīvotāji kopš seniem laikiem to lietojuši pārtikā. Arī mūsdienās agaves lapu un sakņu tēju dzer dažādu slimību gadījumos.
Nacionālais botāniskais dārzs gaida apmeklētājus katru dienu no plkst. 8 līdz 20. Oranžērija atvērta katru dienu no plkst. 8 līdz 17, izņemot svētdienas un pirmdienas.

Sagatavoja TVNET.LV

Nacionālais Botāniskais dārzs

Miera iela 1, Salaspils,
LV-2169
Latvija
Tālr: 371 67945460 Fax: 371 67945459

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 22 augusts 2013 13:41
 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.