Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 495 viesi 

free counters

Siltumnīcu vēdināšana

Vai Jums kādreiz ir ienācis prātā, kam paredzēti vēdlodziņi jūsu mājā? Saprotams, ko jūs tūlīt atbildēsit. Tomēr — ir taču logi un durvis, kāpēc, lai izvēdinātu dzīvokli, nevar nedaudz pavērt tos? Kāpēc papildus tiek veidoti mazi atverami lodziņi?

Atbilde uz šo jautājumu ir skaidra ikvienam, kurš mēģinājis aukstā laikā izvēdināt telpu, atverot, piemēram, balkona durvis. Tūlīt jūsu mājinieki sacīs: «Nekavējoties aizver, bērni saaukstēsies! Pie kājām velk!» Ko īsti nozīme izteiciens «pie kājām velk»?

Tas nozīmē, ka no ārienes nākošais gaiss ir daudz aukstāks nekā iekštelpās esošais, tas pārvietojas virs grīdas, nesajaucoties ar silto gaisu, un tādējādi veidojas krasa temperatūru starpība. Tas tad arī ir caurvējš, kas rada stresu, kurš savukārt izraisa saslimšanu. Starp citu, saslimt var ne tikai bērni, bet arī augi.

Vēdlodziņi un augšvērtnes vienmēr tiek ierīkotas loga pašā augšējā daļā, lai no ārienes ieplūstošais aukstais gaiss, nolaizdamies līdz grīdai, paspētu sajaukties un telpas temperatūra izlīdzinātos. Augšējā daļā veras arī modernie plastikāta logi, kam ir attaisāma visa vērtne.

Tad kāpēc gan mēs, vēdinot siltumnīcas, atveram durvis un līdz ar to radām caurvēju? Acīmredzot tikai tāpēc, ka augi klusē un nesūdzas. Dzīvokļa un tāpat siltumnīcas durvis ir paredzētas, lai varētu ienākt un iziet.

Un pēc tam tās ir jāaizver un jātur aizvērtas. Tikmēr, lai vēdinātu, ir nepieciešami labi lieli vēdināmie logi vai augšvērtnes — tad jūsu lolotie augi vienmēr būs veseli.

Vedināšana jāveic, neradot caurvēju, t.i., sasilušais gaiss, paceļoties uz augšu, sajaucas ar svaigo gaisu, kas nāk no ārienes, un pēc pretplūsmas principa apmainās ar mitrumu un siltumu.

Materiāls no: www.averto.lv

Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 13 marts 2013 03:58
 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.