Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 398 viesi 

free counters

Liepājā izstrādā zāles pļāvēju ar saules baterijām

Nestandarta iekārtu projektētājs un attīstītājs Liepājas uzņēmums «Mechanika» izstrādā inovatīvu zāles pļāvēju, kas būtu darbināms tikai ar saules baterijām, «Rietumu Radio» informēja uzņēmuma dibinātājs un vadītājs Rīgas Tehniskās universitātes students Arturs Žipris.

Kā pastāstīja Žipris, pašlaik uzņēmums gaida finansējumu no Kurzemes biznesa inkubatora (KBI) otrā zāles pļāvēja prototipa izstrādei. Pirmais prototips jau ir tapis un jūlija vidū prezentēts potenciālajiem investoriem Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) organizētajā pasākumā «Seminārs - kontaktbirža biznesa ideju autoriem un investoriem», kas notika Rīgā.

«Prezentējot zāles pļāvēju, mērķis nebija uzreiz atrast investoru. Drīzāk gribējām parādīt savu ideju, paskatīties, kāda ir reakcija, lai saprastu, vai ir vērts tālāk strādāt,» skaidro Žipris. Viņš atzīst, ka investoriem un LIAA pārstāvjiem ideja patikusi un darbs turpinoties, taču norādīja, ka lielākas iespējas ieinteresēt naudas devējus būs tad, kad projekts būs lielākā gatavības stadijā. «Pagaidām šī ideja ir zaļa ne tikai no ekoloģiskā viedokļa,» piebilda SIA «Mechanika» vadītājs. Viņš pastāstīja, ka tas nav pasūtījuma projekts un uzņēmuma darbinieki pie pļāvēja strādājot brīvajos brīžos, tāpēc darbs neesot intensīvs un arī finansējums pagaidām esot ierobežots.

Kā atzina Žipris, nākamreiz zāles pļāvēja prezentācija potenciālajiem investoriem varētu notikt nākamā gada pavasarī. «Ideālais variants, uz ko mēs tiecamies, ir pilnībā ar saules baterijām darbināms aparāts, kurš atpazīst dažādus objektus, ar kuriem saskare nav vēlama - mājdzīvniekus, akmeņus, mēbeles, dažādus reljefa nelīdzenumus, kas var traucēt darbam. Protams, pļāvējam jāatpazīst arī ziedi, jo nav nekas briesmīgāks dārza īpašniekam, jā kāds tos nopļauj,» par topošo produktu stāsta Žipris, norādot, ka, tikai atpazīstot iepriekš minētos objektus, liepājnieku izstrādātais zāles pļāvējs būtu konkurētspējīgs.
Reklāma

Viņš atzīst, ka ir ražotāji, kas piedāvā hibrīdus, «kas nav tik funkcionāli, kā mums gribētos», taču tikai ar saules enerģiju darbināmu pļāvēju tirgū neesot. «Šajā lauciņā vēl ir kur augt, un to mēs arī darām,» norāda SIA «Mechanika» vadītājs.

Viens no projektiem, pie kura izstrādes uzņēmums pašlaik strādā, ir portatīvais atkritumu saspiedējs, ko varētu izmantot mājsaimniecībās. Par vairākiem uzņēmuma produktiem, kamēr tie vēl ir izstrādes stadijā, Žipris nevēlas stāstīt. Drīzumā uzņēmums plāno atvērt filiāli Rīgā, kur strādātu divi darbinieki.

SIA «Mechanika» dibināta 2011.novembrī, bet kopš 2012.gada marta ir KBI.

Vasaras sākumā «Mechanika» pārstāvji pabijuši loģistikas izstādē Šanhajā, Ķīnā, bet drīzumā ar KBI atbalstu plāno doties uz Japānu.

«Mechanika» ir nestandarta iekārtu projektētājs un attīstītājs, kas projektē iekārtas priekš visdažādākajām rūpniecības nozarēm atbilstoši pasūtītāja vēlmēm un iespējām, izmantojot visus tirgū pieejamos materiālus un ražošanas iespējas Eiropas Savienībā un ārpus tās robežām.

 

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 30 augusts 2012 00:00
 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.