Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 223 viesi 

free counters

Tradicionālās sēņu dienas Dabas muzejā

Kā ierasts ik rudeni, arī šogad Latvijā sastopamo sēņu daudzveidību no 13. līdz 17. septembrim varēs aplūkot Latvijas Dabas muzeja izstādē „Sēņu dienas 2017”.

Latvijā ir atrastas vairāk nekā 4 000 sēņu sugas. Starp tām vairāk nekā 200 ir ēdamas, taču sēņotāju groziņos parasti nonāk tikai 20 līdz 30 sugu sēnes, jo daudzi “svētdienas” sēņotāji vāc tikai pašas populārākās no tām. Lai pārliecinātos par sēņu daudzveidību savām acīm, uzdotu sev interesējošos jautājumus vadošajiem Latvijas mikologiem, iegūtu pārliecību un palielinātu sēņu daudzveidību savā uzturā, aicinām apmeklēt tradicionālo sēņu izstādi Dabas muzejā.

Izstādes tapšanas procesā ir grūti prognozēt kuras sēņu sugas būs apskatāmas, jo kā skaidroja Dabas muzeja mikoloģe Inita Dāniele, “eksponātu ievākšanu ietekmē gan laika apstākļi, kas šobrīd gan kļūst arvien sēnēm draudzīgāki, gan veiksmes faktors”. Dāniele papildina: „Droši varam solīt, ka izstādē būs skatāmas Latvijas dabā augošās ēdamās un neēdamās, indīgās un reti sastopamās sēnes. Un, kā katru gadu, sēnes izstādes laikā tiks mainītas katru dienu, tādēļ dažādības netrūks un uz Dabas muzeju nākamnedēļ ir vērts nākt atkārtoti.” Sažāvētā veidā būs apskatāma arī Gada sēne 2017 – baltā cūktrifele (Choiromyces meandriformis), par kuras atrašanu Latvijā šogad saņemti ziņojumi no Kurzemes un Latgales. Vērtīgais atradums ir „īsto” trifeļu Tuber ģints sugām tuvu radniecīga pazemes sēne.

Apmeklētājiem šogad piedāvāsim iesaistīties dažādās aktivitātēs – būs iespēja izveidot savu mazo sēņu izstādi no biežāk sastopamajām sugām, pārbaudīt zināšanas par ēdamajām un neēdamajām sēnēm, kā arī pašiem papildināt izstādi, līdzi ņemot savus atradumus – interesantas un retas sēnes! Speciālisti palīdzēs noteikt to sugu, un, iespējams, jūsu atradums kļūs par jaunu eksponātu izstādē.

Īpašs piedāvājums! Aicinām skolēnu grupas (2.–7.kl.) no 13. līdz 15. septembrim pieteikties nodarbībai „Raibā sēņu pasaule”. Tā ietver izstādes apskati, sēņu iepazīšanu ar dažādu maņu palīdzību un darba lapu aizpildīšanu.

Izstāde tapusi sadarbībā ar Latvijas Mikologu biedrību. Izstādes laikā konsultācijas sniegs mikoloģes Inita Dāniele, Diāna Meiere un Māra Eipure.

Latvijas Dabas muzejs atgādina – nezināmas un iepriekš neredzētas sēnes uzturā lietot nedrīkst!

Izstādes atklāšana notiks 13. septembrī plkst. 10.00 Latvijas Dabas muzeja 2. stāva izstāžu zālē.

Izstādes darba laiks:
T. – no 10.00 līdz 17.00
C. – no 10.00 līdz 19.00
P., S., Sv. – no 10.00 līdz 17.00

Latvijas Dabas muzejs
K. Barona iela 4
LV-1050
Latvia
Tālrunis: +371-67356025, Fakss: +371-67356027
Epasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Pēdējās izmaiņas: Svētdiena, 10 septembris 2017 16:03
 
on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.