Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 871 viesi 

free counters

Zemeņu sprints Dabas muzejā

30. jūnijā, 1. un 2. jūlijā Latvijas Dabas muzejā aplūkojama izstāde „Zemeņu sprints”, kas tiek organizēta sadarbībā ar Rīgas Dārzkopības un biškopības biedrību.
Audzētāji aicinās baudīt vēlo zemeņu ražas dažādību, iepazīstinot ar populārākajām šķirnēm un selekcijas jaunumiem. Izstādē būs apskatāmas zemeņu ogas no Pūres dārzkopības izmēģinājumu stacijas, Jāņa Aldermaņa dārzniecības un Jura Švarca audzētavas Melnalkšņi ET dārziem. Dārzkopības institūts piedāvās iepazīties arī ar vairākām saldo ķiršu šķirnēm.

Pastāv uzskats, ka dārza zemenes Latvijā sāka audzēt Jūrmalā 19.gs. beigās, un pirmās šķirnes ieveda no Vācijas. Mūsdienās zemeņu audzēšana ir populāra visā pasaulē, Eiropā iegūstot apmēram 50%, bet Ziemeļāfrikā - 25% no zemeņu kopražas. Šķirnes ievērojami atšķiras pēc augu izturības pret slimībām, ogu lieluma, krāsu toņiem, garšas, formas, nogatavošanās laika un citām pazīmēm.
Izstādē uzmanība tiks pievērsta konsultācijām par augu aizsardzības jautājumiem un zemeņu stādīšanas tehnoloģijām, par kurām informēs Dārzkopības institūts, kā arī būs iespēja konsultēties pie fitopatoloģes un zinātnieces Ievas Kalniņas.
Izstādes darba laiks ir pagarināts, ceturtdien un piektdien zemenes varēs apskatīt līdz pat plkst. 19.00, īpaši domājot par apmeklētājiem, kuri pa dienu ir aizņemti.

Izstādes atklāšana notiks 30. jūnijā plkst. 12:00
Latvijas Dabas muzeja 2. stāva izstāžu zālē.

Izstādes darba laiks:

C. – no 12.00 līdz 19.00
P. – no 10:00 līdz 19:00
S. – no 10:00 līdz 17:00

Uz tikšanos Latvijas Dabas muzejā – Rīgā, K. Barona ielā 4!

Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 15 augusts 2016 00:08
 
on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.