Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 757 viesi 

free counters

Īrisu varavīksne Dabas muzejā

Jūnija vidū, no 15. līdz 19. jūnijam, Dabas muzejā uzziedēs „Īrisu varavīksne 2016”, kas top sadarbībā ar muzeja ilggadējiem partneriem Latvijas Gladiolu un īrisu biedrību.

Lielziedu bārdaino īrisu pievilcība ir neatkārtojama. Pēdējos gados tie ir kļuvuši tik iecienīti, ka pa kādam ceram aug katrā piemājas dārziņā.

Lai arī īrisi asociējas tikai ar dažām dārzos sen audzētām šķirnēm, Latvijā aktīvā audzēšanas apritē varētu būt ap 1000 bārdaino īrisu šķirņu, bet pasaulē vēl desmitiem reižu vairāk.
Vasarai sākoties ar lielu karstumu un ilgstošu sausumu, tā nav sabiedējusi jūnija dārza karaļus - īrisus. Izstādē „Īrisu varavīksne 2016” būs apskatāmas līdz pat 150 augsto bārdaino īrisu šķirnes un hibrīdi. Būs gan Latvijā selekcionētie, gan ārzemju hibrīdi, kuri pielāgoti Latvijā pastāvošajam klimatam. Neparastos un košos krāsu salikumos iemirdzēsies īrisu varavīksne pilsētas centrā.
Savas kolekcijas apmeklētājiem izrādīs Latvijas Gladiolu un īrisu biedrības selekcionāri un kolekcionāri - Laimonis Zaķis, Ilga Vinķele, Juris Bāze, Lolita un Aleksandrs Muhlinkini, Dzintra Jurevica, Gunta Jēkabsone un Andrejs Bērziņš. Skaistie ziedi atceļos no Stelpes, Tukuma, Jelgavas, Jūrmalas, Kandavas, Pūres un Rīgas reģiona.
Izstādes laikā biedrības pārstāvji sniegs atbildes uz apmeklētāju jautājumiem par īrisu šķirnēm, audzēšanu, selekciju un šķirņu izvēli dārzam.

Izstādes atklāšana notiks 8. jūnijā plkst. 12.00
Latvijas Dabas muzeja 2. stāva izstāžu zālē

Izstādes darba laiks:
T. – no 12.00 līdz 17.00
C. – no 10.00 līdz 19.00
P. - no 10.00 līdz 17.00
S., Sv. – no 11.00 līdz 17.00

Uz tikšanos Latvijas Dabas muzejā – Rīgā, K. Barona ielā 4!


Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 09 jūnijs 2016 00:12
 

This content has been locked. You can no longer post any comment.

on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.