Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 413 viesi 

free counters

Jumava
Regīna Engelke "Dārza darbi saskaņā ar Mēness ritmiem"

Mēnesi ar prieku uzlūkojam katru nakti, dažreiz neaizdomājoties, kā tas ietekmē visu dzīvo, kas atrodas mums apkārt. Grāmata “Dārza darbi saskaņā ar mēness ritmiem” atklāj, kā šo Zemes pavadoni izmantot savā labā.
Jums ir dārzs? Mazdārziņš? Mazs krāšņumaugs? Varbūt vienkārši vēlaties dzīvot vienoti ar dabu? Ar šo padomdevēju uzzināsit, kā darbojas mēness kalendārs, kā noskaidrot, kurš ir labākais sēšanas vai ražas novākšanas laiks, kad pārstādīt augus vai pļaut mauriņu. To visu papildina krāšņi fotoattēli, informatīvas tabulas un zīmējumi.
Strādājot atbilstoši Mēness ritmam, iegūstam ne tikai veselīgākus augus, bet arī ciešāku saikni ar dabu un tās dziedniecisko spēku! Grāmata būs interesanta un noderīga ikvienam, kas vēlas spēcināt ap sevi esošo vidi, un padomi noderēs gan pieredzējušiem dārzkopjiem, gan iesācējiem šajā jomā.

Lappušu skaits: 128
Cena: LVL 6.93
Vāki: Mīkstie vāki
Svars: 328 g

J. A. Plaudis "Veselības zālītes"

Visiem dārza un tīruma augiem tālie senči reiz dzinuši saknes savvaļā. Nonākuši cilvēku gādībā, kopti, baroti un aizsargāti, tie zaudējuši vitamīnus, aromātu un dzīvības spēku, bet kļuvuši bagātāki ar pārtikas kalorijām, modificētajiem gēniem un ‘E’ piemaisījumiem, kas vairo iekaisumus, alerģijas un vēzi. Pilnīgi aiziet no tiem mēs nevaram, bet mūsu spēkos ir attālināties, ejot laukos, mežos un upju ielejās ― pēc savvaļas augiem. Savvaļas augu kautrīgais krāšņums derīgs ne tikai ziedu vāzei vai izravēto nezāļu kaudzei, bet arī ievārījumiem, salātiem un zupu šķīvjiem ― gan ēdieniem, gan ēdienu piedevām. Tiem visiem ir nozīme arī ārstniecībā.

Šajā grāmatā jūs varēsit iepazīties ar Latvijā sastopamo ēdamo augu sugām. Lielais vairums no tiem atrodami savvaļā. Grāmatā apkopoti vairāk kā 150 augi, kas papildināti ar rūpīgi sagatavotiem aprakstiem un krāsainiem attēliem. Grāmatas lielākā vērtība ir katram augam pievienotās receptes. Mārrutku kotletes, tomātu mērce ar kalmēm, gaiļbiksīšu omlete un citas interesantas un ļoti gardas receptes patīkami pārsteigs gan maltītes gatavotājus, gan baudītājus.

Lappušu skaits: 128
Vāki: Mikstie vāki
Izdēvējs: JUMAVA

Suzanna Vidlunda "Ēnaugi tavā dārzā"

Augu pasaulē spilgtās krāsas parasti ir saistītas ar sauli, turpretī ēnu mīlošie augi spēj piedāvāt daudz ko citu — interesantas formas un pārsteidzoši daudz zaļās krāsas nianšu. Pareiza augu izvēle, nedaudz zināšanu — un ar laiku ēnainās vietas dārzā kļūs īpaši pievilcīgas. Šī grāmata par ēnu mīlošiem augiem liks uzskatīt dārza ēnainās daļas par ieguvumu un iespēju radošai izdomai.
Grāmatu iesaka Nacionālā botāniskā dārza bioloģe Daina Roze

Lappušu skaits: 128
Vāki: Cietie vāki
Svars: 583 g
Izdēvējs: JUMAVA

Suzanna Vidlunda "Dekoratīvās graudzāles"

"Izdzirdot vārdu "zāle", vairums droši vien iedomājas par pierastajiem zālieniem, bet šī vārda jēdziens ir daudz plašāks. Reti kurš augs var tās pārspēt graciozitātē. Smalkās lapas un gaisīgās ziedkopas rotā dārzus vasarā, rudenī un pat ziemā. Rūpīgi izvēloties "kaimiņus", var radīt līdzsvarotas un acij tīkamas augu kompozīcijas. No lielās graudzāļu daudzveidības katrs dārza īpašnieks sev atradīs kaut ko piemērotu. Nevar nepieminēt arī visnotaļ lielisku graudzāļu īpašību - tās ir viegli kopjamas, ja vien iestādītas piemērotos apstākļos. Tikai jāatceras, ka siltummīlošākās graudzāles pirms bargās ziemas noteikti jāapsedz ar kūdru, skaidām, sausām lapām vai skujām... un rezultāts būs lielisks!"

Iesaka Nacionālā botāniskā dārza bioloģe Linda Strode

Lappušu skaits: 176
Vāki: Cietie vāki
Svars: 488 g
Izdēvējs: JUMAVA

Pīters Makhojs, Pamela Vestlande "Ārstniecības augi"

“Ārstniecības augi” ir izsmeļošs, bagātīgi ilustrēts uzziņas materiāls par populārām un pieejamām ārstniecības augu šķirnēm – to iegādi, kultivēšanu un izmantošanu. Grāmatā uzskatāmi un viegli uztveramā veidā sagrupēti ārstniecības augi un neskaitāmās to izmantošanas iespējas. Šis izdevums ir lieliska lasāmviela ikvienam, ko interesē ārstniecības augi.

· Ārstniecības augu apskatā sniegti populāru ārstniecības augu attēli, ko papildina botāniskās piezīmes, ieteikumi un interesanti fakti par to kultivēšanu.
· Stāstīts par visiem augu aprūpes aspektiem, sākot no veselīgu augu izvēles un iegādes līdz to pavairošanai, ievākšanai un uzglabāšanai.
· Doti padomi ārstniecības augu izmantošanai daiļdārzā, audzēšanai dobēs kopā ar citiem augiem un konteineros.
· Ārstniecības augu izmantošana kulinārijā, kosmētikā, mājas dziedniecībā un amatniecībā, līdz ar rosinošām receptēm.
· Izsmeļošas shēmas ar norādēm par dažādiem augu izmantošanas veidiem.

Lappušu skaits: 224
Vāki: Mīkstie vāki
Svars: 716 g
Izdēvējs: JUMAVA

Tomass Lorers "Sargā savu dārzu!"

Kā saviem spēkiem cīnīties pret dārza kaitēkļiem Ūdensžurka, kurmis, gliemezis — kurš gan no mums nav savu reizi piktojies par nelūgtajiem ciemiņiem dārzā? Šajā grāmatā jūs iepazīsieties ar 13 biežāk sastopamajiem kaitniekiem dārzā un uzzināsiet, kā tos atpazīt un ko pret tiem uzsākt. Turklāt jūs vēl saņemsiet nepieciešamo papildu informāciju. Tādējādi nākamajā “apciemojuma reizē” jūs pratīsiet rīkosieties mērķtiecīgi, lai pasargātu sava dārza kultūraugus un krāšņumaugus no lielākiem postījumiem.

Trīs svarīgi iemesli, kāpēc iegādāties šo grāmatu:
- biežāk sastopamo dārza kaitēkļu apraksts un attēli
- visefektīvākās dārza kaitēkļu apkarošanas metodes
- problēmu atrisinājums kabatas formāta rokasgrāmatā.

Lappušu skaits: 124
Vāki: Mīkstie vāki
Svars: 200 g
Izdēvējs: JUMAVA

Edgars Gūgenhans "777 padomi. Dārza enciklopēdija"

Lai dārzā viss labi augtu, lai krāšņi ziedētu istabas un balkona puķes, lai padotos dārzeņi, lai mauriņš vienmēr būtu zaļš, jātiek galā ar daudzām un dažādām problēmām. Grāmatā “777 padomi. Dārza enciklopēdija” autors ir apkopojis atbildes uz dārzkopju visbiežāk uzdotajiem jautājumiem  — no dārza augu izvēles un stādīšanas, kā arī cīņas pret dārza kaitēkļiem ar bioloģiskām metodēm līdz telpaugu un griezto ziedu pareizai kopšanai.

Šo grāmatu iesaka Nacionālā botāniskā dārza bioloģe Linda Strode.

Lappušu skaits: 352
Vāki: Mīkstie vāki
Svars: 810 g
Izdēvējs: JUMAVA

Pēreis Hāgens "Dīķis tavā dārzā"

Ja vēlaties izveidot savā dārzā dīķi, nākas saskarties ar daudziem jautājumiem, kas saistīti ar būvniecību un aprīkojumu. Lasītājs grāmatas nodaļās atradīs informāciju par dīķa plānošanu un izbūvi, lai varētu par to priecāties ilgu laiku. Līdztekus apskatīti jautājumi par dīķa paplašināšanu, tā piederumiem, kopšanu un remontu. Tāpēc grāmatas mērķis ir palīdzēt izveidot kaut ko tik jauku kā dārza dīķis.

Lappušu skaits: 192
Vāki: Mīkstie vāki
Svars: 295 g
Izdēvējs: JUMAVA

"Dārza rokasgrāmata"

Visaptveroša rokasgrāmata par dārza dizainu, veidošanu un aprīkošanu, kurā apkopoti vadošo dizaineru ieteikumi par dārza augu izvēli un stādīšanu, dažādi dārza elementu būves piemēri iekšpagalmu, celiņu, ūdenstilpju, pergolu, konteineru, rotājumu un apgaismojuma veidošanai.
Grāmatā atradīsiet informāciju par vairāk nekā 300 augu dažādiem klimatiskajiem un vides apstākļiem, kā arī jau gatavus dārzu projektus, kas atspoguļo darbus no žoga uzstādīšanas līdz pieauguša krūma pārvietošanai.
Grāmata ir bagātīgi ilustrēta, aplūkojamās fotogrāfijās var rast ierosmi un padomus gan veiksmīgu dārza projektu veidošanā, gan augu kopšanā, gan arī aci priecējošu dekoratīvu akcentu radīšanā.

Lappušu skaits: 192
Vāki: Cietie vāki
Svars: 600 g
Izdēvējs: JUMAVA

"Dārzs pie mājas"

Katra cilvēka sapnis ir skaists dārzs pie mājas. Mazs zemesgabals dod iespēju ierīkot omulīgu, romantisku un tīkamu dārzu bez lieliem finansiāliem ieguldījumiem un darbietilpīgas kopšanas.
Šī grāmata katram dārza mīļotājam piedāvā dažādus ieteikumus, kā mazā platībā ierīkot pasakaini skaistu dārzu, kādus augus, kādus dārza veidus, kādas krāsas izvēlēties u. c., lai dārzs priecētu gan jūsu, gan arī citu acis.
Ierīkojiet dārzā mazu paradīzi savai ģimenei!

Lappušu skaits: 288
Vāki: Cietie vāki
Svars: 650 g
Izdēvējs: JUMAVA 
on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.