Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 673 viesi 

free counters

Vai var mēslot ar kafijas...

01.04.2013

Jautājums

Labdien!
Vai ar kafijas biezumiem var mēslot dārza augus. Ja var, tad kādus un cik bieži.

Atbilde:

Sveiki,
Kafijas biezumi kalpo kā efektīvs līdzeklis gliemežu atbaidīšanai. Tos lieto izkaisot apkārt augiem kurus apsēduši gliemeži. Gliemeži uz ilgu laiku izzūd.

Kafijas biezumos ir daudz vērtīgu vielu. Tos var izmantot piemēram ziemciešu vai vaingadīgo puķu mulčēšanai. Tos var arī kompostēt.

Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 01 aprīlis 2013 22:51
 

Komentāri  

 
0 #1 AVERTO 2014-10-14 23:57
Kafijas biezumos ir vielas, kas pasargā augus no kaitīgo organismu iedarbības. Izrādās, kafijas biezumi arī palīdz atbaidīt gliemežus, kas nodara kaitējumus dārzā. Ik dienu, pēc kafijas dzeršanas, kafijas biezumus izbārstiet kultūraugu tuvumā, kur gliemeži biežāk mēdz uzturēties. Pēc apstrādes tur gliemji vairs nerādīsies. Der arī ūdenī izšķīdināta šķīstošā kafija, ko izsmidzina uz augiem. Kafija nebojā augu lapas, kā arī netraucē arī jauno dzinumu augšanai. Pēc kofeīna uzņemšanas gliemeži zaudē apetīti.

Savulaik kofeīnu izmantoja eksperimentos ar gliemežiem. Rezultātā tika noskaidrots, ka šī viela gliemežiem paātrina sirds darbību. Lai izraisītu sirds pārslodzi un tās apstāšanos (sirdslēkmi), gliemežiem kofeīns var būt daudz vājākā koncentrācijā, nekā tas kaitētu zīdītājiem.
Citēt
 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.