Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 694 viesi 

free counters

...Pagājušajā gadā kaitēkļi bija krietni pabojājuši plūmes...

28.03.2011

Jautājums

Labdien,
Esam iesācēji. Dārzā aug ābeles, plūmes, ķirši un viena bumbierīte. Pagājušajā gadā kaitēkļi bija krietni pabojājuši plūmes un ābeles. Ar kādiem pasākumiem būtu jāiesāk pavasaris, lai tas neatkārtotos arī šogad? Ar ko miglot un kuros mēnešos? Bumbierei pagājušajā gadā uz lapām parādījās oranži plankumi, tā kā ir mazs kociņš lapas novācām un sadedzinājām, pēc tam atauga normālas. Vai tā bija kāda slimība, ja jā, kā rīkoties?

Atbilde:

Sveiki,

Pavasarī
Pret sēnīšu slimībām:
Ļoti noderīgs dārzam un nekaitīgs augļiem ir Bordo šķīdums, kas satur vara vitriolu un kaļķi. Kokus apsmidzina agri pavasarī pirms pumpuru plaukšanas ar 1 % šķīdumu – to gatavo svaigu pēc receptes, kas nodrukāta uz iepakojuma, izkāš un izlieto tajā pašā dienā. Ja miglo rudenī pēc lapu nobiršanas, var gatavot stiprāku – līdz 3 % koncentrācijā. Smidzinājumi ar Bordo šķīdumu samazina sēņu slimību izplatību, vienlaikus pabaro kokus ar vairākiem ražai svarīgiem mikroelementiem.

Rudenī
Jāsavāc visi bojāie augļi un slimās lapas, tas viss ir jāaprok ap 1 metra dziļumā vai jāizved no dārza.
Pret kaitēkļiem ap augļu koku stumbriem apliek gofrēta kartona loksni. Kartonā salien iekšā kaitēķļi, lai pārziemotu. Ziemas sākumā jostas novāc un sadedzina.

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 29 marts 2011 00:15
 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.